איך לתכנן יום הולדת מושלם לבנות?

ילדים (האמת? גם מבוגרים) אוהבים הפתעות, אבל לא תמיד. מסיבת יום הולדת מושלמת בכלל ולבנות בפרט מחייבת תכנון מבעוד מועד. ככל שהתכנון מוקפד יותר וככל שהתוכן בה צפוי וידוע מבעוד מועד, כך גובר הסיכוי שהמסיבה תהיה אכן מהנה ומרגשת עבור כלת יום ההולדת.

להלן עצות אחדות שעשויות לסייע בתכנון יום הולדת מנצח:

1.שתפו את הילדה. התייעצו אתה. אפשרו לה לבחור את מתכונת יום ההולדת ומרכיבה, תוך שהיא מודעת למגבלות התקציב.

2.יום הולדת לבנות בקונספט ייחודי – היום יום הולדת חוגגים טיפה אחרת, אפשר לארגן יום הולדת נוסח מסיבת פיג'מות או נשף נסיכות שבו כל ילדה מתחפשת לנסיכה או למי שאוהבת לרקוד, ניתן להפיק מסיבת חוף נוסח פולמון ולגוון עם אטרקציות של ציורי גוף ועוד.

3.יש מרכיבים זולים- ביחס שניתן ליצור באמצעותם אפקטים מרהיבים ובכך להעשיר ולהעצים את הרושם וגם את החווויה. אחד מהם, לדוגמה, הוא בלונים; ניתן ליצור באמצעותם שער כניסה ססגוני, להזמין בלונים בצורות ובגדלים שונים, לשחק עמם בפיצוצים היתוליים ועוד. ניתן להדפיס איחולים והקדשות על בלונים, לעצב אותם בסידור מיוחד, להפריחם, ליצור מצג מלהיב ומרהיב באמצעותם ולהתאימם כמרכיב מרכזי ומוביל באירוע.

4.בחרו מקום שקט ופתוח בחיק הטבע שניתן לחגוג בו ללא צורך לשמור על שקט בגלל שכנים. ילדים אוהבים מרחבים פתוחים.

5. אפשרו לילדה לבחור בין חלופות שונות ולדרג בינהן כך שאם בגלל מגבלות או אילוצים מסוימים לא ניתן לממש חלופה מועדפת, ניתן יהיה לממש, לכל הפחות, חלופה שאף היא באה בחשבון.

6.התחשבו בעונה בשנה ובמזג האוויר הצפוי. עגמת נפש שעלולה להיגרם, לדוגמה, כשמתוכננת מסיבה בחוץ אבל טפטוף מעיב עליה, ודאי לא רצוי.

7.באתרים ייעודיים לאטרקציות לימי הולדת תוכלו למצוא רעיונות ואפשרויות בלתי מוגבלות.

8.חשוב להתאים את סוג האטרקציה הנבחרת לגיל השכבה של הבת החוגגת. התאמה לגיל עשויה להתברר כשיקול מרכזי בבחירה.

9.יום הולדת מושלם הוא כזה שבו הבת שחוגגת אותו חשה כי הוא אכן כזה. חשוב לאפשר לה לקיים מסיבת יום הולדת שתתאים, ככל שניתן, לרצונות שלה. לא פחות חשוב לתאם ציפיות, כדי שניתן יהיה להבהיר מבעוד מועד מה אפשרי ומה פחות אפשרי או בכלל לא אפשרי וכדי לצמצם ככל שניתן את הפער בין הרצוי למצוי.

10. חשוב לדעת כי יום הולדת הוא יום מיוחד, משמעותי ומרגש עבור הבת. היא מצפה לו. היא מתכננת אותו. היא מתרגשת לקראתו. חשוב לה שהכל ידפוק כמו שעון. שמי שמוזמן אליו יחווה חוויה. מכאן נובעת חשיבות תכנונו וההיערכות לקראתו.

חשוב לתת לילדה תחושה שגם לכם חשוב שהיא תיהנה וכי היום הזה ייזכר כיום מיוחד עבורה. תנו לה תחושה שהיא חופשייה להחליט כיצד תיחגג המסיבה ובעיקר- היו מוכנים לכך שהיא עלולה להיתקף ב"מצב רוח" אם וכאשר משהו ישתבש.

    נגישות