טרקטורון לילדים ליום הולדת

אחת מהאופציות הפופולריות לרכישת מתנה לילדים היא רכבים ממונעים. מדובר ברכבים גדולים כמו ג'יפ, רכב יוקרתי, טרקטורון, או אופנוע אשר פועלים באמצעות מנוע. הילדים יכולים להסיע את הרכב בעצמם ולהרגיש עד כמה זה דומה לעובדה שאבא או אמא נוהגים ברכב המשפחתי.

רכבים ממונעים

לאור העובדה שהילדים נוהגים לבד ברכבים מסוג זה, יש לנקוט משנה זהירות כדי שלא יוצר מצב שהם ייסעו מהר מדי או במקום מסוכן ולכן לא יוכלו לעצור, או יתקלו בגורם כמו קיר או חלילה כביש סואן.

זו הסיבה שההורים רוכשים רכב מסוג זה רק אצל יבואנים אשר מייבאים רכבים מתוחכמים מסוג זה אשר מיוצרים במפעלים מובילים בעולם, שבהם קו החשיבה הראשי הוא בטיחותם של הילדים. בהתאם לכך הם מייצרים בכל הרכבים או הטרקטורונים לילדים פונקציות שונות שמסייעות להורים בעת הנעת הרכבים הללו בעת הנהיגה העצמית של הילדים.

הנושאים החשובים שיש לבדוק ברכבים הממונעים

לפני רכישת ממונעים לילדים, יש לבדוק שקיימים בהם גלגלי גומי מלאים מסוג EVA שהם מאסיביים ולכן דרגת השחיקה שלהם היא נמוכה. המטרה היא שתהיה אחיזה מאסיבית על השביל או על המדרכה. לאור איכותם הגבוהה של הגלגלים הללו, הרכב אינו מחליק ולכן אין חשש שתהיה תאוצה של הרכב באופן פתאומי.

חשוב שיהיה שלט מתוחכם ומקודד שאחד ההורים אוחז בו כאשר הילד נוהג לבד ברכב הממונע. באמצעות השלט ההורה שולט על הנסיעה הזו והוא מסוגל להאט את הנסיעה וגם לבצע בלימת חירום במקרה של סכנה, כמו כאשר הילד מתרחק מההורה או מגיע לאזור שהוא מסוכן. בנוסף לכך נוח מאד שקיים ברכב זה צג דיגיטלי שבו יש מידע על הנסיעה כולל מצבה של הסוללה, כדי שההורה יטעין את הרכב בזמן.

יתרונות של רכב ממונע

מומלץ לרכוש רכבים ממונעים שיש בהם מערכת בקרה מתקדמת אשר יוצרת מערכת בלימה אוטומטית כאשר הילד עוזב את הדוושה וגם נעילה אוטומטית לעצירה קלילה ובטוחה. כמו כן אורות לד בפנסים, מושבים נוחים עבור שני ילדים וחגורות בטיחות, כדי שהם יהיו תמיד חגורים למען בטיחותם. הילדים נהנים מאד מהעובדה שהם מסוגלים להפעיל גם מוסיקה ברכב.

רכיבה על אופנוע ממונע

ילדים בני 6-2 אשר נוהגים באופנוע צריכים לשמור על שיווי המשקל שלהם במהלך הנסיעה הן אחורה והן קדימה. דבר זה דורש מיומנות רבה ולכן הם ירכבו על אופנוע ממונע רק לאחר שהם מומחים בכך וזאת כדי שלא ייפלו. אופנוע מסוג זה מתאים לילד שמשקלו המקסימלי הוא עד 30 ק"ג.

חשוב שיהיה באופנוע מושב מרופד לישיבה נוחה ויציבה, גלגלי גומי מלאים וגם גלגלי עזר להענקת איתנות ויציבות בעת הנסיעה. לנוחותם של הילדים יש באופנוע תאי אחסון, מד סוללה ומראות מעולות.

נגישות